Jahodová zmrzlina s Oreo sušenkami

Jahodová zmrzlina s Oreo sušenkami
Pochutnejte si na té nejlepší zmrzlině
30 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
3
Porcí pokrmu

Ingredience

 • 300 g jahod
 • 200 ml smetany (33 %)
 • 100 ml mléka
 • 50 g cukru
 • 6 ks Oreo sušenek

Postup receptu

Sezóna jahod je v plném proudu a sluníčko neúprosně pálí. Nejvyšší čas na přípravu domácí jahodové zmrzliny. A aby to nebyla nuda, přidáme do receptu i Oreo sušenky!
 
Než se ale do přípravy jahodové pochoutky pustíme, udělejme si mini exkurzi do historie zmrzliny. Kde se vlastně vzala? Ve střední Evropě se zmrzlina stala oblíbená v první polovině 18. století. Vyráběla se ze žloutků šlehaných s cukrem a smetany a do této hmoty se přidávaly například kousky ovoce, vanilka nebo kakao. Výroba zmrzliny u nás se rozšířila počátkem 20. století, kdy ji vyráběly zejména cukrárny. Ale do cukrárny na skvělou zmrzlinu chodit nemusíte, můžete si ji vyrobit doma pomocí Sage BCI600! :-)
 
Sage BCI600 je první výrobník zmrzliny, který automaticky rozpozná hustotu připravovaného mraženého dezertu podle vašeho nastavení a bude dezert uchovávat mražený až do jeho podávání. Zmrzlinovač disponuje 12 programy pro nastavení struktury dezertu – od měkčích mražených dezertů jako je sorbet, přes mražené jogurty a gelato až po zmrzlinu.
 1. Před použitím zmrzlinovače zapněte funkci PRE-COOL, který se vychladí až na -30 ͦC. Zmrzlinovač je vybaven kompresorem, takže při přípravě odpadnou zdlouhavé práce s namrazováním vyjímatelné nádoby.
 2. Očištěné jahody vložte do stolního mixéru SAGE SBL620 a zapněte funkci 4 PUREE. Jahody mixujte přibližně 60 sekund.
 3. Rozmixované jahody přelijte do jiné misky a do nádoby od mixéru přidejte trochu vody a zapněte funkci AUTO CLEAN. Díky této funkci se nádoba propláchne a vyčistí a odpadne složité umývání nádoby.
 4. K rozmixovaným jahodám přidejte cukr, smetanu a mléko. Vše důkladně promíchejte, aby se směs spojila a cukr rozpustil.
 5. Hotovou směs na zmrzlinu přelijte do vychlazené 1l nádoby zmrzlinovače SAGE BCI600 a uzavřete víkem.
 6. Hustotu připravovaného mraženého dezertu umí přístroj dle nastavení automaticky rozpoznat, což je zásadní pro její správnou konzistenci. Zmrzlina by měla obsahovat minimum vzduchu a být lehce nadýchaná, ale zároveň v ní na rozdíl od sorbetu nesmíme rozeznat krystalky ledu. Průběh přípravy můžete díky průhlednému víku pohodlně kontrolovat.
 7. Zmrzlinovač zapněte funkcí POWER a otáčecím kolečkem zvolte program ICE CREAM na maximum.
 8. Tlačítkem START zmrzlinovač zapněte a nechte jej pracovat.
 9. Mezitím, co se vytváří zmrzlina, nakrájejte si Oreo sušenky na menší kousky.
 10. Jakmile zmrzlinovač cinkne a na modře podsvíceném LCD displeji se objeví ADD MIX-INS, odklopte průhledné víko zmrzlinovače a pohodlně přidejte nakrájené Oreo sušenky.
 11. Po přidání sušenek nechte zmrzlinovač dál pracovat. Jakmile je zmrzlina úplně hotová, zazní další cinknutí.
 12. Hotovou zmrzlinu můžete rovnou servírovat nebo přendat do jiné nádoby a vložit do mrazáku. (ale kdo by odolal, neochutnat? :-))