Odšťavňování

Stolní super mixér the SUPER Q™

Stolní super mixér pro zpracování potravin, drcení ledu, mletí, mixování a přípravu zeleninových polévek s přesným nastavením rychlosti mixování.
 

To nejlepší z ovoce a zeleniny získáte odšťavňováním

Nejlepší recept na zdravou šťávu je

1 díl jablka
1 díl mrkve
1 díl celeru

Připravujete si doma čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny?

Pokud jste se k této činnosti ještě nedostali, protože se vám zdá zbytečná,
rádi bychom vás v následujících bodech přesvědčili o opaku.
V zelenině a ovoci jsou výživné látky
Konzumace ovoce a zeleniny v syrovém stavu nám dává velké množství pro tělo nezbytných vitaminů, minerálních látek, enzymů a vlákniny. Do několika sklenic čerstvého džusu je možné vtěsnat maximální množství živin z takového množství ovoce a zeleniny, které není možné během jednoho dne sníst. Přitom platí, že zelenina a ovoce jsou potraviny s nutričně velmi vysokou hodnotou, obsahují ale přitom málo kalorií.
Živiny ze šťáv se velmi dobře vstřebávají
Efektivita vstřebání tekutých látek je mnohem rychlejší než u pevné stravy. Když vypijete čerstvou šťávu, všechny vysoce koncentrované živiny jsou dokonale stráveny během několika minut. To se hodí, pokud potřebujete okamžitě načerpat energii – třeba ráno nebo po sportovním výkonu.
Jen při odšťavňování dostanete z ovoce a zeleniny maximum živin
Vláknina obsažená v jídle zpomaluje vstřebávání rychlých cukrů, což je její velmi pozitivní efekt na naše zdraví. Zároveň však zabrání vstřebání některých důležitých živin. Procesem odšťavnění se velká část vlákniny ze zeleniny a ovoce odstraní, a proto vstřebáme vitaminy a minerály v džusu velmi rychle.

Odšťavňování je jednoduchý a praktický způsob,
jak zvýšit konzumaci ovoce a zeleniny. Nejen u dětí

Koupit si bagetu nebo dát mraženou pizzu do trouby je jednodušší než dělat salát se zálivkou.
Bohužel, všechna takováto jídla se negativně podepisují na našem organizmu.

Příprava šťávy je velmi snadná

S kvalitním odšťavňovačem od SAGE s mikrosíťovinou
a patentovaným odšťavňovacím Nutri Diskem je příprava šťáv
bezproblémová a rychlá. Včetně umytí vše zvládnete za pár minut


 

Pouze Sage® má disk
na odšťavňování Nutri Disc™

Více šťávy a menší přenos tepla o 1,5 °C.
V porovnání s běžnými odšťavňovači dokáže
ze stejného množství ovoce a zeleniny
získat o 20 % více živin.
SageTM Nutri Juicer
Výtěžnost šťávy a živin a změna teploty
Potravina Změna teploty
Jablka 1,4 °C
Mrkev 1,5 °C
Celer 1,3 °C
Průměr 1,4 °C
 
Získané vitamíny
(z ovoce ve šťávě)
%
výtěžnost
Vitamín C 60,3 %
vitamín B1 51,8 %
Folát 50,2 %
Alfa karoten 98,2 %
Beta karoten 97,7 %
Železo 69 %
Hořčík 55,2 %
Draslík 73,4 %
Průměr 69,5 %

Nezávislé testování provedené vládní laboratoří v Austrálii (2003/2011) versus konkurenční odstředivý odšťavňovač. Testováno při nastavení vysoké rychlosti.

Díky patentovanému systému odšťavňování Sage dokáže odšťavňovač získat až o 20 % vitamínů a minerálů více než jiné odšťavňovače (reference: Národní institut pro měření, Austrálie (2003/2011)).

Šťávy z ovoce a zeleniny pomáhají v našem těle udržovat správné pH

K udržení optimálního pH krve by se z 80 procent měla konzumovat jídla, která jsou zásadotvorná. Lidská krev totiž musí mít stabilní, lehce zásadité pH o hodnotě 7,4. Nerovnováha pH v našem organizmu vzniká z jídla, pití a také stresu.

Odšťavňování je o hodně levnější než nákup fresh drinků

Vlastní příprava šťáv vyjde levněji a ještě tím získáte plnou kontrolu nad jejich kvalitou. Na začátku je však nutné počítat s investicí do kvalitního odšťavňovače SAGE. Peníze se vám ale rychle vrátí.

Šťávu můžete mít kdykoliv s sebou

Ruku na srdce, do tašky si s sebou nevezmete celer nebo půl kila mrkve, maximálně tak jablko. Přes den se pak k ovoci či zelenině většinou dostanete jen stěží.

Každá šťáva má konkrétní léčivé účinky

Jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, a tedy i z nich získaná šťáva, mají specifické vlastnosti. Můžete si tak snadno nachystat koktejl, který posílí vaši imunitu, podpoří tvorbu červených krvinek, růst vlasů nebo skvěle poslouží k očistě organizmu.

Jablečná šťáva

Jablka snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu a krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi a posilují cévy. Jsou bohatá na draslík, který pomáhá s hospodařením vody, podporuje funkci ledvin i činnost svalů. Jablečná šťáva obsahuje vlákninu, která snižuje hladinu cholesterolu a váže na sebe toxické látky (olovo a rtuť). Pomáhá při zácpě a povzbuzuje činnost střeva, pokud se pije ráno nalačno.