Zimní smoothie

Zimní smoothie
Kouzelně voní a báječně chutná
30 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
6
Porcí pokrmu

Ingredience

  • 3 hrušky
  • 2 banány
  • 1 pomeranč
  • ½ lžičky perníkového koření
  • 100 ml vaječného likéru
  • skořice na posypání

Postup receptu

Klasické vánoční recepty většina lidí perfektně zná a každá rodina do nich přirozeně otiskne i svou vlastní stopu. Abychom vám tentokrát přinesli inspiraci z trochu jiného soudku a obohatili vaši rodinnou kuchařku, ukážeme vám recept na vánoční smoothie. Pokud vám to připadá na Vánoce nezvyklé, zapomeňte na veškeré předsudky a určitě ho vyzkoušejte, stojí za to. Kouzelně voní, báječně chutná a symbióza ovoce s vaječným likérem, skořicí a perníkovým kořením mu dodává opravdový vánoční styl. Ochutnejte, nebudete litovat!

K přípravě jsme použili šikovného pomocníka, The 3X Bluicer Pro SJB815BSS od prémiové značky Sage – stolní odšťavňovač s mixérem. Je to totiž jediný výrobek na trhu, který kombinuje 3 výrobky v jednom: standartní mixér, smoothie mixér a odšťavňovač. K přípravě nápojů jsme tak využili jediný přístroj a ušetřili místo. A šlo to úplně jednoduše, bluicer má intuitivní ovládání a všechny volby se zobrazují na velkém podsvíceném LCD displeji, včetně doby přípravy. Nabízí 5 přednastavených programů pro mixování a 10 rychlostí pro odšťavňování, přičemž odšťavňovat lze přímo do mixovací nádoby. Čerstvou šťávu jsme tak rovnou využili pro přípravu smoothie. Přístroj je vyroben ze špičkových materiálů a vybaven speciálním nožovým systémem Kinetix, hravě si tak poradí nejen s ovocem a zeleninou, ale třeba i s ledem, jemnými lístečky či semínky a ořechy. V kombinaci s vakuovým nástavcem Sage The Vac Q SBL002 ho lze využít i k mixování ve vakuovém prostředí, které představuje nejdokonalejší metodu mixování.
Na základnu motoru bluiceru Sage SJB815 nasaďte nejprve odšťavňovací misku, poté filtrační koš a kryt odšťavňovače. Při odšťavňování nezapomeňte na kontejner na dužinu.
Z boku mixéru dejte na výpustní trysku odšťavňovače nádobu mixéru, kam bude proudit odšťavněná tekutina.
Na nádobu mixéru nasaďte její víko, a nakonec zdvihněte bezpečnostní zamykací páku nahoru a umístěte ji do dvou drážek na obou stranách krytu odšťavňovače.
Vyjměte posunovač potravin a do hrdla krytu odšťavňovače vložte důkladně omyté hrušky. Díky velké násypce potravin nemusíte hrušky krájet, protože se do násypky na potraviny skvěle vejdou.
Robot dejte do zásuvky a stiskněte tlačítko ON / OFF (tlačítko a displej bude svítit)
Otočte číselníkem na rychlost 10 (HARD) a posunovačem hrušky tlačte jemně dolů. Abyste získali z hrušek co nejvíce šťávy, musíte posunovač tlačit dolů pomalu. Takto odšťavněte všechny hrušky.
Jakmile jsou hrušky odšťavněné, otočte otočným číselníkem zpět, dokud se odšťavňování nevypne.
Poté stiskněte tlačítko ON / OFF, abyste mixér úplně vypnuli.
Bezpečnostní zamykací páku nyní dejte dolů a sundejte celé tělo odšťavňovače. Veškeré části až na posunovač potravin můžete mýt v myčce.
Na motorovou základnu poté nasaďte nádobu mixéru, ve které jsou odšťavněné hrušky.
Zdvihněte bezpečnostní zamykací páku nahoru a umístěte ji do dvou drážek na obou stranách krytu mixéru.
Do nádoby mixéru dále dejte oloupaný pomeranč s banány, perníkové koření a vaječný likér.
Na nádobu mixéru nasaďte víko i s odměrkou a zkontrolujte, že je příklopka hlavy dávkovače mixéru zaklapnut na místě a uzavřená.
Stiskněte tlačítko On / OFF, které bude svítit a na LCD obrazovka bude ukazovat čas 0:00.
Zvolte funkci SMOOTHIE a mixér bude 1 minutu mixovat. Díky kombinaci rychlostí a pulzů rozmixuje mixér vše do hladké a krémové textury.
Po rozmixování stiskněte tlačítko ON / OFF a vypněte mixér. Vyndejte jej ze zásuvky a odjistěte zamykací páku dolů.
Hotové smoothie dejte v nádobě do lednice na chvíli vychladit.
Při servírování nápoj zaprašte trochou mleté skořice.