Sage | Recepty a tipy | Zimní smoothie

Zimní smoothie

Přehrát video
Kouzelně voní a báječně chutná
30 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
6
Porcí pokrmu

Ingredience

  • 3 hrušky
  • 2 banány
  • 1 pomeranč
  • ½ lžičky perníkového koření
  • 100 ml vaječného likéru
  • skořice na posypání

Postup receptu

Klasické vánoční recepty většina lidí perfektně zná a každá rodina do nich přirozeně otiskne i svou vlastní stopu. Abychom vám tentokrát přinesli inspiraci z trochu jiného soudku a obohatili vaši rodinnou kuchařku, ukážeme vám recept na vánoční smoothie. Pokud vám to připadá na Vánoce nezvyklé, zapomeňte na veškeré předsudky a určitě ho vyzkoušejte, stojí za to. Kouzelně voní, báječně chutná a symbióza ovoce s vaječným likérem, skořicí a perníkovým kořením mu dodává opravdový vánoční styl. Ochutnejte, nebudete litovat!

K přípravě jsme použili šikovného pomocníka, The 3X Bluicer Pro SJB815BSS od prémiové značky Sage – stolní odšťavňovač s mixérem. Je to totiž jediný výrobek na trhu, který kombinuje 3 výrobky v jednom: standartní mixér, smoothie mixér a odšťavňovač. K přípravě nápojů jsme tak využili jediný přístroj a ušetřili místo. A šlo to úplně jednoduše, bluicer má intuitivní ovládání a všechny volby se zobrazují na velkém podsvíceném LCD displeji, včetně doby přípravy. Nabízí 5 přednastavených programů pro mixování a 10 rychlostí pro odšťavňování, přičemž odšťavňovat lze přímo do mixovací nádoby. Čerstvou šťávu jsme tak rovnou využili pro přípravu smoothie. Přístroj je vyroben ze špičkových materiálů a vybaven speciálním nožovým systémem Kinetix, hravě si tak poradí nejen s ovocem a zeleninou, ale třeba i s ledem, jemnými lístečky či semínky a ořechy. V kombinaci s vakuovým nástavcem Sage The Vac Q SBL002 ho lze využít i k mixování ve vakuovém prostředí, které představuje nejdokonalejší metodu mixování.

 1. 1.

  Na základnu motoru bluiceru Sage SJB815 nasaďte nejprve odšťavňovací misku, poté filtrační koš a kryt odšťavňovače. Při odšťavňování nezapomeňte na kontejner na dužinu.

 2. 2.

  Z boku mixéru dejte na výpustní trysku odšťavňovače nádobu mixéru, kam bude proudit odšťavněná tekutina.

 3. 3.

  Na nádobu mixéru nasaďte její víko, a nakonec zdvihněte bezpečnostní zamykací páku nahoru a umístěte ji do dvou drážek na obou stranách krytu odšťavňovače.

 4. 4.

  Vyjměte posunovač potravin a do hrdla krytu odšťavňovače vložte důkladně omyté hrušky. Díky velké násypce potravin nemusíte hrušky krájet, protože se do násypky na potraviny skvěle vejdou.

 5. 5.

  Robot dejte do zásuvky a stiskněte tlačítko ON / OFF (tlačítko a displej bude svítit)

 6. 6.

  Otočte číselníkem na rychlost 10 (HARD) a posunovačem hrušky tlačte jemně dolů. Abyste získali z hrušek co nejvíce šťávy, musíte posunovač tlačit dolů pomalu. Takto odšťavněte všechny hrušky.

 7. 7.

  Jakmile jsou hrušky odšťavněné, otočte otočným číselníkem zpět, dokud se odšťavňování nevypne.

 8. 8.

  Poté stiskněte tlačítko ON / OFF, abyste mixér úplně vypnuli.

 9. 9.

  Bezpečnostní zamykací páku nyní dejte dolů a sundejte celé tělo odšťavňovače. Veškeré části až na posunovač potravin můžete mýt v myčce.

 10. 10.

  Na motorovou základnu poté nasaďte nádobu mixéru, ve které jsou odšťavněné hrušky.

 11. 11.

  Zdvihněte bezpečnostní zamykací páku nahoru a umístěte ji do dvou drážek na obou stranách krytu mixéru.

 12. 12.

  Do nádoby mixéru dále dejte oloupaný pomeranč s banány, perníkové koření a vaječný likér.

 13. 13.

  Na nádobu mixéru nasaďte víko i s odměrkou a zkontrolujte, že je příklopka hlavy dávkovače mixéru zaklapnut na místě a uzavřená.

 14. 14.

  Stiskněte tlačítko On / OFF, které bude svítit a na LCD obrazovka bude ukazovat čas 0:00.

 15. 15.

  Zvolte funkci SMOOTHIE a mixér bude 1 minutu mixovat. Díky kombinaci rychlostí a pulzů rozmixuje mixér vše do hladké a krémové textury.

 16. 16.

  Po rozmixování stiskněte tlačítko ON / OFF a vypněte mixér. Vyndejte jej ze zásuvky a odjistěte zamykací páku dolů.

 17. 17.

  Hotové smoothie dejte v nádobě do lednice na chvíli vychladit.

Při servírování nápoj zaprašte trochou mleté skořice.

SJB815BSS

Pokrm připravujeme pomocí:
Stolní ODŠŤAVŇOVAČ S MIXÉREM

Prohlédnout