Vitamíny jako zbraň proti nemocem

Vitamíny jako zbraň proti nemocem
Těžká situace, ve které se kvůli pandemii ocitl prakticky celý svět, se nevyhnula ani nám. A tak se více než kdy jindy snažíme posilovat obranyschopnost našeho organismu a dělat vše pro to, abychom se ochránili. Neobejde se to bez osobních omezení a nutné změny našich zažitých rituálů a každodenního života. Dbát bychom měli také na kvalitní složení stravy, která nám zajistí zvýšený příjem vitamínů.

V první linii je to vitamín C, ale nejde opomenout ani ostatní – například vitamíny skupiny B, dále D, E a další. Odborníci a poradci na toto téma dokážou hovořit dlouho, ale nám postačí jednoduchá rada – bez ovoce a zeleniny se zkrátka neobejdeme. A nejlepší je denní menu obměňovat a různé druhy střídat. Abychom jich do těla dostali dostatek a zároveň si pochutnali, je ideální recepty střídat. Od starých osvědčených polévek třeba až po nejrůznější smoothie. Dobrá zpráva je, že chutných a nápaditých receptů je nepřeberné množství a fantazii se meze nekladou. A když si k ruce vezmeme pracovitého pomocníka, Sage stolní super mixér THE SUPER Q SBL920, budeme s přípravou hotoví během chvilky.

Polévky jsou pokrmem, který v poslední letech zažívá doslova renesanci. Jejich jednoznačnou devizou je, že veškeré přínosné látky, které při vaření vznikají, zůstávají zachovány v polévkové tekutině. A tak pro přísun vitamínů můžeme ideálně zvolit třeba krémové, zeleninové nebo luštěninové polévky. Jsou velice vydatným a výživným pokrmem, který dokáže organismus zavodnit, nastartovat metabolismus a dodat tělu potřebné látky na celý den. A v chladnějších dnech oceníme navíc určitě i to, že nás krásně zahřejí.

Dalším velice oblíbeným pokrmem či vlastně nápojem jsou smoothie. Je to rychlý způsob zpracování všech potřebných surovin, dá se dobře přibalit na cestu a hodí se jak na snídani, tak i na svačiny nebo večeře. A navíc výborně chutná. Touto lahodnou cestou dostaneme do těla řadu vitamínů, minerálů a stopových prvků, ale také významné množství kvalitních sacharidů, bílkovin, tuků a dalších cenných látek.

Snadno a rychle připravíme jakýkoliv ze zmíněných pokrmů s výkonným kuchyňským pomocníkem – stolním super mixérem THE SUPER Q SBL920 od prémiové značky Sage. Kombinuje v jednom produktu standardní mixér a smoothie mixér s malou nádobou vhodnou na cesty. Je vybaven speciálním nožovým systémem, který při plné rychlosti 300 km/h a společně s jedinečným tvarem nádoby dokáže zpracovat potraviny bez tzv. mrtvých míst. A navíc v kombinaci s vakuovým nástavcem dosáhnete nejdokonalejší metody rozmixování potravin a zužitkování maximálního množství enzymů.

Má 12 přednastavených rychlostí, umí například najemno namlít mouku, nebo čerstvě namlít koření. Hodí se na zpracování potravin, drcení ledu, mletí, mixování a přípravu zeleninových polévek s přesným nastavením rychlosti mixování.

Pro ještě přesnější nastavení rychlosti složí kruhový ovladač. Ovládání je jednoduché, intuitivní a zobrazuje se na LCD displeji. Nádoba mixéru je vyrobena z Tritanu BPA-Free, který je vysoce odolný a vydrží extrémní zátěž, například opakované mytí v myčce na nádobí.

Přejeme vám dobrou chuť