Vitamínová bomba pro posílení imunity a detoxikaci

Vitamínová bomba pro posílení imunity a detoxikaci
Látky prospěšné pro detoxikaci i posilnění imunity
10 min
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
2-3
Porcí pokrmu

Ingredience

  • 1 kg pomerančů
  • 1 svazek mrkve
  • 0,5 kg jablek
  • ¼ celeru
  • zázvor cca 5 cm

Postup receptu

Máte pocit, že váš organismus si už žádá pořádný „restart“, ale do jara je ještě daleko? Sáhněte po ingrediencích, které máte po ruce už teď, a připravte si vynikající drink, který v sobě snoubí jak skvělou chuť, tak látky prospěšné pro detoxikaci i posilnění imunity.

Ovocno-zeleninový mix obsahuje mimo jiné celer, který působí protizánětlivě a močopudně, má pozitivní vliv na ledviny, napomáhá trávení, urychluje látkovou výměnu a celkově tedy čistí organismus. Další z osvědčených „zimních“ ingrediencí, zázvor, zase podporuje metabolismus a také působí protizánětlivě. Pomáhá při léčbě rýmy a chřipky, snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh a přispívá k redukci váhy. Extra dávku vitamínů, skvělou chuť a barvu dodá drinku i oblíbená kombinace pomerančů s jablky a mrkví.

Odšťavňujte šetrně

Na přípravu drinku jsme si vzali na pomoc odšťavňovač Sage The Nutri Juicer Cold Plus SJE530 od prémiové značky Sage. Je navržen a konstruován tak, aby při přípravě čerstvých ovocných a zeleninových šťáv bylo zachováno maximální množství cenných vitamínů a prospěšných látek. Proto je vybaven technologií Cold Spin, která umožňuje proudění šťávy směrem nahoru přes řezací kotouč, díky čemu nedochází k tepelnému zatížení potravin o více než 1 °C. Výsledný nápoj je tak doslova nabitý vitamíny. Opravdu velký 88 mm široký plnící otvor zvládne pojmout celé ovoce vcelku, například celá jablka či hrušky. O maximální výtěžnost šťávy se stará pletené mikrosíto z nerezové oceli s ostřím zpevněným titanem. Nádoba na šťávu o objemu 2 l je dostatečně veliká, aby zajistila dostatek nápoje pro celou rodinu. Za výjimečnými technickými parametry nezaostává ani design a elegantní kovové provedení z nerezové oceli.
Pomeranče zbavte slupky. Celer a mrkev oloupejte, pokud máte bio mrkev, stačí ji omýt. Zázvor oškrábejte, jde to dobře i malou lžičkou.
Připravte si odšťavňovač Sage The Nutri Juicer Cold Plus SJE530. Pro pomeranče (a obecně citrusy) je vhodné nastavit rychlost low, pro ostatní ingredience rychlost high.
Postupně zpracujte všechny ingredience ze seznamu. Díky velkému plnicímu otvoru nemusíte nic krájet na drobné kousky. My jsme odšťavnili dokonce všechny mrkve najednou a celá jablka. Opatrně s celerem a zázvorem – jsou hodně aromatické a chuťově výrazné, proto jejich množství uzpůsobte své chuti.
Získanou šťávu promíchejte a rovnou servírujte ve skleničkách.
Na zdraví!