V Novém roce zlehka a zdravě

V Novém roce zlehka a zdravě
Povánoční období se každoročně nese ve znamení snah o zhubnutí a nový rok k tomu tradičně přidá řadu předsevzetí týkajících se změny životního stylu směrem ke zdravějšímu stravování. Ať už se ale člověk vydá cestou jakékoliv úpravy jídelníčku či dokonce diety, měl by dbát na to, aby organismu zaručil přísun všech potřebných látek. A samozřejmě je také třeba vzít v úvahu aktuální zdravotní stav. Jak ale skloubit tolik požadavků najednou? Nabízíme vám jako inspiraci cestu, kterou jsme si velice oblíbili a která nám opravdu chutná. A tou jsou nápoje připravené z čerstvých surovin – čerstvé šťávy a nejrůznější smoothie. Do jídelníčku jsme tak zařadili v první řadě ty z ovoce a zeleniny, ale také s příměsí dalších ingrediencí jako třeba jogurtů, oříšků nebo semínek.
 
Historie smoothie sahá několik století do minulosti, původně se ovšem jednalo o ovocná pyré ze surovin, které byly v danou dobu k dostání. Významný obrat nastal až ve 30. a 50. letech 20. století s vynálezem a rozšířením ledničky a mixéru do domácností, a to hlavně v USA. Nápoje se tak obohatily o plodiny, které bylo možné uchovávat zmražené, a o led. V 70. letech se pak ujal pro tento stále oblíbenější typ nápoje název smoothie, tedy jako symbol jemného a hladce vyšlehaného nápoje z nejrůznějších ingrediencí.
 
Velkou výhodou smoothie je rychlost a jednoduchost přípravy. Obzvlášť, když si k ruce vezmete šikovného pomocníka. My jsme vsadili na The 3X Bluicer Pro SJB815BSS od prémiové značky Sage – stolní odšťavňovač s mixérem. Je to jediný výrobek na trhu, který kombinuje 3 výrobky v jednom: standartní mixér, smoothie mixér a odšťavňovač. K přípravě nápojů jsme tak využili jediný přístroj, a navíc ušetřili místo na kuchyňské lince. A šlo to úplně jednoduše, bluicer má totiž intuitivní ovládání a všechny volby se zobrazují na velkém podsvíceném LCD displeji, včetně doby přípravy. Nabízí 5 přednastavených programů pro mixování a 10 rychlostí pro odšťavňování, přičemž odšťavňovat lze přímo do mixovací nádoby. Čerstvou šťávu jsme tak rovnou využili pro přípravu smoothie. Přístroj je vyroben ze špičkových materiálů a vybaven speciálním nožovým systémem Kinetix, hravě si tak poradí nejen s ovocem a zeleninou, ale třeba i s ledem, jemnými lístečky bylinek či semínky a ořechy. Zastane tak jakékoliv mixování a využijete ho nejen pro přípravu nápojů, ale třeba i dezertů, polévek, pomazánek a dipů, pest, pro drcení ledu a další. V kombinaci s vakuovým nástavcem Sage The Vac Q SBL002 ho lze využít i k mixování ve vakuovém prostředí, které představuje nejdokonalejší metodu mixování.
 
Receptů pro přípravu smoothie je nepřeberné množství. Existují detoxikační smoothie, zelená smoothie, anebo i s přidáním alkoholu. Můžete s nimi experimentovat podle vlastní nálady a chuti nebo se zkuste inspirovat v SAGE bluicer kuchařce a na našich stránkách!
 
Přejeme vám dobrou chuť 😊