Se správným čajem si na vás jarní únava nepřijde

Se správným čajem si na vás jarní únava nepřijde
Nástup jara bývá pro lidský organismus zatěžkávající zkouškou. Na jedné straně s chutí vyrážíme ven a na druhé straně nás doznívající chladné počasí dokáže ještě často vrátit zpátky, z čehož, přirozeně, pociťujeme únavu. Doplnit chybějící energii pomůže i šálek vhodně vybraného a správně připraveného čaje.

Čaj má blahodárné účinky pro naše zdraví, výborně chutná a umí zahřát po těle i na duši. Už starověké národy dobře věděly, že dokáže řadu věcí, s nadsázkou řečeno téměř až na pomezí magie. Pokud si zvolíte ten pravý pro danou příležitost, pak kromě potěšení chuťových pohárků můžete získat i vícero benefitů - od léčivých účinků a podpory činnosti různých orgánů až po zklidnění či, naopak, stimulaci těla i mysli. Čaj také, v závislosti podle druhu, umí organismus zahřát nebo i ochladit a pomáhá i při úsilí o snížení váhy nebo detoxikaci.

Vyberte si ten správný

S jarní únavou dokážou výborně pomoci bylinné čaje, které si můžete připravit buď jako jednodruhové, anebo ze směsí přímo zaměřených na posílení. Jaro je ale také ideální čas pro přípravu čajů z čerstvých listů mladých rostlin nebo jejich výhonků. Jako příklad můžeme uvést čaj připravený z listů mladých kopřiv, které jsou bohaté na vitamíny B1, B6 a C. Pomáhá snížit hladinu krevního cukru, čistí organismus, působí protizánětlivě a urychluje regeneraci pokožky. Anebo třeba pampeliškový čaj – ten je cenným zdrojem mnoha důležitých vitaminů a minerálů a také kyseliny listové. Možností je opravdu mnoho a určitě se na jaře dokáže dostat ke slovu i zázvorový čaj, který umí výborně zahřát a má zároveň antibakteriální účinky. Zapomenout nelze samozřejmě ani na klasické černé čaje nebo zelený, který se výborně hodí pro detoxikaci organismu.

Na teplotě záleží

Abychom si čaj připravili snadno a správně, je vhodné si vzít k ruce šikovného pomocníka, jakým je kompaktní automatická konvice na přípravu čaje. Sage The Tea Maker Compact STM700 s hydraulickým zdvihem nerezového sítka je vybavena pěti programy pro optimální louhování zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong čaje a třemi stupni síly čajového výluhu (slabý, střední a silný). Správnou teplotu a měření času ohlídají přednastavené programy. Teplotu i dobu můžete navolit i ručně. Konvice má atraktivní design v kombinaci skla, nerezu a šedé barvy Smoked Hickory s otočnou základnou o 360°. Ponoření a vynoření nerezového sítka umožňuje magnetický držák a funkce „Keep Warm“ dokáže udržovat nastavenou teplotu vody i čajového výluhu až po dobu jedné hodiny. Maximální kapacita pro ohřev vody je 1,0 l a pro přípravu čaje 0,8 l. Součástí balení je i praktická lžička na čaj.