Smoothie se zázvorem a chia semínky

Smoothie se zázvorem a chia semínky
Zázvor obsahuje širokou škálu vitamínů i minerálů
30 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
2 sklenice
Porcí pokrmu

Ingredience

  • 500 g mrkve
  • 1 velký pomeranč
  • kousek zázvoru – cca 3 cm
  • 2 lžičky chia semínek + chia semínka na zasypání
  • 2 banány
  • několik kousků strouhaného kokosu (na ozdobu)

Postup receptu

Po zázvoru sáhneme nejčastěji tehdy, když se o nás pokouší viróza či nachlazení. Blahodárné účinky tohoto kořene si však můžete dopřát i častěji, hlavně pokud jste si jeho specifickou, jemně pikantní chuť oblíbili. Vedle toho, že dokáže zahřát organismus, obsahuje zázvor ještě širokou škálu vitamínů i minerálů a umí pomoci s řadou dalších potíží, od nevolností přes záněty až po bolesti hlavy. My jsme tentokrát vyzkoušeli zázvorové smoothie a moc jsme si pochutnali.
 
Odšťavnit a rozmixovat
K přípravě smoothie jsme využili stolní odšťavňovač s mixérem Sage The 3X Bluicer Pro SJB815. Jako jediný na trhu kombinuje 3 výrobky v jednom: standardní mixér, smoothie mixér a odšťavňovač, takže šetří čas i místo na kuchyňské lince. Přístroj je vybaven speciálním nožovým systémem Kinetix, a tak si hravě poradí nejen s ovocem a zeleninou, ale třeba i s ledem, jemnými lístečky bylinek, semínky a ořechy. V kombinaci s vakuovým nástavcem Sage The Vac Q SBL002 ho lze využít i k mixování ve vakuovém prostředí, které představuje nejdokonalejší metodu mixování. Bluicer má intuitivní ovládání a všechny potřebné informace se zobrazují na velkém podsvíceném LCD displeji. Nabízí 5 přednastavených programů pro mixování a 10 rychlostí pro odšťavňování, přičemž velkou výhodou je, že odšťavňovat lze přímo do mixovací nádoby z odolného Tritanu. Čerstvou šťávu jsme tak rovnou využili pro samotné smoothie.
Na základnu motoru Sage THE 3X BLUICER™ PRO SJB815 nasaďte nejprve odšťavňovací misku, poté filtrační koš a kryt odšťavňovače. Nezapomeňte na kontejner na dužinu. Z boku dejte na výpustní trysku odšťavňovače nádobu mixéru, kam bude proudit odšťavněná tekutina. Nasaďte víko a nakonec zdvihněte bezpečnostní zamykací páku.
Do hrdla krytu odšťavňovače vložte omytou mrkev a zázvor, díky dostatečně velikosti pojme vše najednou.
Po zapnutí (tlačítkem ON / OFF) se rozsvítí displej, rychlost nastavte na stupeň 10 (HARD) a suroviny tlačte posunovačem jemně a pomalu dolů. Tímto způsobem vytěžíte maximální množství šťávy.
Jakmile jsou suroviny odšťavněné, otočte číselníkem zpět, dokud se odšťavňování nevypne. Poté stiskněte tlačítko ON / OFF, abyste mixér úplně vypnuli. Bezpečnostní zamykací páku nyní dejte dolů a sundejte celé tělo odšťavňovače. Veškeré části, až na posunovač potravin, můžete mýt v myčce.
Na motorovou základnu poté nasaďte nádobu mixéru, ve které je mrkvová a zázvorová šťáva. Zdvihněte bezpečnostní zamykací páku nahoru a umístěte ji do dvou drážek na obou stranách krytu mixéru.
Do nádoby mixéru dejte oloupaný pomeranč s banány a chia semínka. Na nádobu mixéru nasaďte víko i s odměrkou a zkontrolujte, že je příklopka hlavy dávkovače mixéru zaklapnutá na místě a uzavřená.
Stiskněte tlačítko On / OFF, které bude svítit, a LCD obrazovka bude ukazovat čas 0:00.
Zvolte funkci SMOOTHIE a mixér bude 1 minutu mixovat. Díky kombinací rychlostí a pulzů rozmixuje mixér vše do hladké a krémové textury.
Po rozmixování stiskněte opět tlačítko ON / OFF a vypněte mixér. Vyndejte jej ze zásuvky a odjistěte zamykací páku dolů.
Hotové smoothie dejte v nádobě do lednice na chvíli vychladit.
Při servírování nápoj zasypte lehce chia semínky, přidejte pár plátků zázvoru a několik kousků strouhaného kokosu. Přejeme dobrou chuť!