Polévkobraní

Polévkobraní
Podzimní období se nese ve znamení krátících se dnů, zachmuřené oblohy a dešťů. Bohužel s sebou často přináší i pocity zvýšené únavy, častá nachlazení i virová onemocnění. V tomto čase potřebujeme naše tělo „nakopnout“, což neznamená nic jiného než posílit imunitu a dodat mu potřebnou energii. Ale jak na to? Není nutné vymýšlet již vymyšlené, ale vrátit se ke kořenům. K metodám našich babiček a přesněji k polévkám!
 
Polévky totiž dokážou našemu organismu prospět v mnoha ohledech – umí tělu dodat potřebné tekutiny, vitamíny, minerály, podporují a usnadňují trávení i povzbuzují chuť k jídlu. A samozřejmě také umí krásně zasytit. Ne nadarmo naše babičky říkávaly: „Polévka je grunt a maso je špunt.“
 
Díky nekonečné variabilitě dokážou tělo zchladit nebo zahřát – podle toho z jakých surovin a jakým způsobem je připravíme. V chladnějším období tak přirozeně saháme po těch vydatných a hřejivých. Naši předkové vycházeli při vaření samozřejmě z dostupných surovin, a tak byla nejčastějším základem pro polévky zelenina, která bývala uskladněná ve sklepích – cibule, zelí, česnek, brambory či luštěniny. To položilo základ k oblíbeným polévkám, se kterými se setkáváme dodnes v různých krajových obměnách – např. zelňačka, bramboračka, česnečka nebo kyselice.
 
Ať už si vybereme tu či onu polévku, vždy bychom měli dbát na správné zásady. A těmi jsou v první řadě kvalitní suroviny. S jejich přípravou a zpracováním nám pomůže kuchyňský robot Sage The Kitchen Wizz Peel & Dice BFP820. Díky kombinaci materiálů a unikátnímu příslušenství umožňuje připravit suroviny podle potřeby. Postará se dokonce i o loupání brambor! Mimo jiné krájí na proužky i kostičky, seká najemno i nahrubo, připravuje hranolky, kaše, pyré, šlehá, hněte. Všechny suroviny budou nakrájeny na zcela stejně veliké kostičky o rozměru 12 mm. Pokrm pak vypadá naprosto luxusně. Do výbavy patří dvě vyjímatelné misky na sypké potraviny nebo tekutiny o objemu 1 l a 2,5 l a pro praktické využití i tři různě veliké plnicí otvory pro suroviny včetně extra širokého o průměru 14 cm. Ten pojme několik potravin najednou, jako třeba celé brambory, rajčata apod. Zkrátka, ať už chystáte jakoukoliv polévku či těsto, kaši, polevu nebo třeba salát, příprava potravin bude s kuchyňským robotem Sage BFB820 hračka.