Pesto z medvědího česneku s těstovinami

Pesto z medvědího česneku s těstovinami
Medvědí česnek je bylinka nabitá vitamíny a energií
20 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
4
Porcí pokrmu

Ingredience

  • cca 70 g listů medvědího česneku
  • 70 g kešu oříšků
  • 50 g sýru Grana Padano + na ozdobu
  • 100–120 ml extra panenského olivového oleje
  • lžička soli
  • 500 g čerstvých těstovin
  • na ozdobu – kešu, sůl a pepř

Postup receptu

Medvědí česnek je bylinka, která v posledních letech (znovu)získala velkou oblibu. Není se co divit, je nabitá vitamíny a energií, což po dlouhé zimě přijde vhod, a navíc výborně chutná. Je jednou z prvních bylinek, která na jaře roste, a velkou výhodou je, že ji můžete nasbírat volně v přírodě a nemusíte za ní do obchodu. V kuchyni má široké využití a dá se konzumovat zatepla i zastudena. My jsme si z medvědího česneku připravili pesto k těstovinám – bylo to jednoduché, rychlé a hlavně vynikající!
 
 
V mžiku rozmixováno

Přípravu pesta nám usnadnil výkonný stolní mixér Sage The Super Q SBL920. Jako jediný mixér na trhu kombinuje 3 výrobky v jednom: standardní mixér, smoothie mixér (s malou nádobou vhodnou na cesty) a vakuový nástavec (který umožňuje mixování v nejvyšší možné kvalitě). Vysoký výkon zajišťuje motor s příkonem 2400 W. Přístroj je vybaven speciálním nožovým systémem, má intuitivní ovládání a je vyroben ze špičkových materiálů. Robustní základna je kovová a zajišťuje tichý chod bez vibrací. Nádoba mixéru je vyrobena z Tritanu bez BPA, který je vysoce odolný proti nárazu a poškrábání a lze jej bez obav opakovaně mýt v myčce na nádobí.
Kešu ořechy dejte hodinu předem namočit do vody.
Jakmile jsou namočené, dejte je do nádoby od mixéru Sage The Super Q™ spolu se lžičkou soli, olivovým olejem, sýrem Grana Padano a medvědím česnekem. Nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování.
Mixér zapněte tlačítkem ON/OFF a otočným ovladačem zvolte CHOP a vše mixujte zhruba 1 minutu. Pro lepší promíchání a rozmixování si můžete pomoci pěchovadlem nebo stěrkou.
Podle potřeby přidejte olivový olej. Díky tomu, že jsou oříšky namočené, by se mělo vše krásně promixovat.
Poté, co je vše rozmixované, otočte otočným ovladačem zpět doleva, než se mixér zastaví. Stiskněte tlačítko ON/OFF a mixér se vypne.
Do většího hrnce dejte dostatečné množství vody na uvaření těstovin. Vodu přiveďte k varu, osolte a dejte vařit čerstvé těstoviny.
Jakmile jsou těstoviny uvařené, dejte je do hluboké pánve a přidejte k nim jednu až dvě naběračky vody z těstovin. Přidejte pesto s těstovinami, promíchejte při zapnuté plotýnce na střední výkon.
Dobře promíchané těstoviny s pestem servírujte rovnou z pánve a porci posypte trochou nasekaných kešu ořechů, plátky sýru Grana Padano a mletým pepřem.
Přejeme dobrou chuť!