Palačinky

Palačinky
Palačinky s kávovým smoothie, pokapanou čokoládou a ozdobenou oříšky
30 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
2 (7-8ks)
Porcí pokrmu

Ingredience

Ingredience na těsto
400 ml mléka
200 g hladké mouky
2 vejce
1 lžíce cukru
špetka soli
skořice dle chuti
máslo/olej na smažení
Zdobení palačinek
200 ml mléka
100 ml jogurtu
espreso – ristretto
cukr
čokoláda
vlašské oříšky

Postup receptu

Když se řekne palačinka, každý ví, o čem je řeč. A milují je snad všichni, ať už děti nebo dospělí. Někdo je má radši nasladko, třeba s marmeládou, ovocem, jogurtem, smetanou nebo i se zmrzlinou. Jiní zase preferují slanou variantu – například se špenátem nebo sýrem. Zkrátka, fantazii se meze nekladou. My jsme tentokrát vyzkoušeli sladkou verzi s kávovým smoothie, pokapanou čokoládou a ozdobenou oříšky. A chutnala nám tak, že jsme měli „boule za ušima“!
 
Abychom si usnadnili přípravu, vzali jsme si k ruce šikovného pomocníka stolní mixér Sage The Fresh & Furious SBL620. Hravě zvládne přípravu těch nejjemnějších smoothie, sekání, mixování, přípravu pokrmů nebo třeba i drcení ledu. Nádoba mixéru o objemu 1,5 l je vyrobena z vysoce odolného, lehkého a nezávadného Tritanu. Dokonalý výsledek zaručuje nožový systém Kinetix a konstrukce čepelí v kombinaci s vysokootáčkovým motorem. Nemusíte se ani bát o postupné otupení nožů – jsou vyrobeny z chirurgické oceli, a to zajišťuje dlouhodobou ostrost. A není potřeba složitého umývání, stačí nalít do mixéru trochu vody a zapnout program Auto Clean.
  1. Do mixéru Sage SBL620 dáme ingredience dle rozpisu: mléko, mouku, vejce, cukr, sůl a skořici. Pokud budete dělat palačinky naslano, vynechte cukr a skořici.
  2. Na mixéru zvolte stupeň 1 – Mix a promíchejte směs zlehka, poté na stupeň 4 Puree. Vše trvá pár sekund a máte krásné hladké těsto bez hrudek, které nemusíte nechávat odpočívat.
  3. Rozpalte a následně mašlovačkou potřete pánev máslem nebo olejem.
  4. Rovnou z mixéru lijte těsto do středu pánve a krouživým pohybem rozprostřete po celé ploše. Výška palačinky závisí na Vašich chutích, my preferujeme tenké palačinky a z tohoto množství těsta jsme udělali 8 palačinek.
  5. Jakmile vlijete do pánve poslední dávku těsta, dejte do mixéru čistou vodu a zvolte program Auto Clean – ten dokonale mixér umyje.
  6. Můžete se pustit do přípravy zdobení. Do vyčištěného mixéru rovnou dejte mléko, hustý jogurt, kávu a eventuálně cukr podle chuti a zvolte program Smoothie. A je hotovo.
  7. Na talíř servírujte palačinky zalité kávovým smoothie, pokapané čokoládou a posypané oříšky.
  8. Mixér opět rovnou vyčistěte pomocí programu Auto Clean – a máte umyto. Rychlé, pohodlné, ekonomické!
Přejeme dobrou chuť!