Nachystejte si vitamínovou bombu během pár vteřin!

Nachystejte si vitamínovou bombu během pár vteřin!
Současná situace dává pocítit tlak každému z nás. Abychom mu odolali a získali potřebnou energii, odolnost, vitalitu a také optimismus, musíme se udržovat v dobré kondici. Vedle dostatku spánku a pohybu v ní hraje klíčovou úlohu také vyvážená strava, jejíž nedílnou součástí jsou potřebné vitamíny, minerály a další klíčové prvky. Zkrátka, pokud se chceme cítit dobře a být fit, bez ovoce a zeleniny se to neobejde!

Pokud jste stejně na tom jako většina z nás, zápasíte s časem a hledáte v každodenním shonu způsob, jak se k vitamínům dostat snadno a rychle, poradíme jak na to. Zvolili jsme cestu, která je zdravá a chutná celé rodině – odšťavňování.

Během pár minut tak připravíme nápoj z ovoce a zeleniny, které v syrovém stavu obsahují vedle cenných vitamínů i velké množství minerálních látek, enzymů a vlákniny, které naše tělo nezbytně potřebuje. Čerstvé šťávy tak umožní dodat organismu maximální množství živin, a to velice chutnou a jednoduchou cestou. Hodí se pro nastartování organismu, třeba po ránu nebo před sportovním výkonem, jsou vhodné i na svačinu či lehkou večeři. Navíc jsou snadno stravitelné, napomáhají trávení a přispívají k odstranění plynatosti ve střevech. A co je báječné, díky výborné chuti je mají rády i děti a ti z nás, kteří se jinak syrové zelenině či ovoci vyhýbají. Fantazii se přitom meze nekladou, můžete donekonečna experimentovat a vymýšlet nejrůznější kombinace podle vlastní chuti i nálady.

Pokud máte potřebné suroviny, je příprava čerstvé šťávy hračka, obzvlášť když si k ruce vezmete zdatného pomocníka. My jsme si vybrali odšťavňovač Sage The Nutri Juicer Cold Plus SJE530. Tento nový typ odšťavňovače je vyroben se špičkových materiálů a vybaven potřebnými funkcemi, které zaručují šetrné a efektivní zpracování surovin. Technologie Cold Spin, při které nedochází k vyššímu tepelnému zatížení potravin o více než 1 °C. Zaručuje tak, aby během odšťavňování nedošlo ke ztrátě vitamínů nadměrným zvýšením teploty. Extra velký 88 mm široký plnicí otvoru zaručuje, že můžete vkládat celé ovoce jako jablka a hrušky bez nutnosti rozkrájení na menší kousky. Součástí výbavy je velká 2 l nádobě na šťávu, díky níž budete mít vždy dostatek skvělého nápoje pro celou rodinu. Elegantní design v robustním kovovém dělá ze spotřebiče ozdobou každé kuchyně.