Meruňková zmrzlina s pekanovými ořechy

Meruňková zmrzlina s pekanovými ořechy
Jemná chuť meruněk v kombinaci se smetanou a lehkým křupnutím pekanových ořechů vám dozajista učaruje
3 hodiny
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
cca 700 ml
Porcí pokrmu

Ingredience

 • 250 ml smetany 31 %
 • 100 ml plnotučného mléka
 • 100 g cukru krupice
 • 300 g meruněk (cca 5 ks)
 • špetka soli
 • 50 g pekanových ořechů + na ozdobu

Postup receptu

Meruňková marmeláda, bublanina, plněné tvarohové knedlíky s meruňkami, ale co třeba taková meruňková zmrzlina s pekanovými ořechy? Právě teď, během posledních teplých dní, je ideální čas na to, užít si jí dosyta. Právě jemná chuť meruněk v kombinaci se smetanou a lehkým křupnutím pekanových ořechů vám dozajista učaruje. Využít můžete i jiné ořechy, ale právě pekany díky své nasládlé až karamelové chuti jsou v kombinaci s meruňkami přímo dokonalé.

S přípravou zmrzliny nám pomohl výrobník zmrzliny Sage The Smart Scoop BCI600. Ze dvanácti přednastavených programů jsme vybrali program ICE CREAM. Kdybyste si chtěli připravit meruňkový sorbet, zvolíte program určený právě pro jeho přípravu. Nechybí ani program pro mražený jogurt nebo oblíbené gelato. Namražení nádoby zajistí kompresor, který je součástí zmrzlinovače. Kontrola přípravy je možná přes průhledné víko, to zároveň umožňuje přidávání dalších ingrediencí, jako jsou pekanové ořechy. Celý proces přípravy zmrzliny můžete navíc kontrolovat na přehledném LCD displeji.
 1. Meruňky si očistěte, rozpulte a zbavte pecek. Takto připravené je dejte do nádoby od mixéru SAGE THE SUPER Q™. Nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování.
 2. Mixér zapněte tlačítkem ON/OFF, otočným ovladačem dejte SMOOTHIE a nechte mixér 45 sekund mixovat. Pokud bude potřeba, mixování opakujte.
 3. Pro lepší promíchání a rozmixování si můžete pomoci pěchovadlem nebo stěrkou.
 4. Poté, co jsou meruňky rozmixované, otočte otočným ovladačem zpět doleva, než se mixér zastaví. Stiskněte tlačítko ON/OFF a mixér se vypne.
 5. Smetanu, mléko, cukr, špetku soli a rozmixované meruňky si v míse smíchejte dohromady.
 6. Hotovou směs na meruňkovou zmrzlinu přelijte do nádoby od zmrzlinovače SAGE THE SMART SCOOP™, nádobu i se směsí vložte do zmrzlinovače a uzavřete víkem. Díky vestavěnému kompresoru ve zmrzlinovači nemusíte nádobu namrazovat.
 7. Zmrzlinovač zapněte funkcí POWER a otáčecím kolečkem zvolte program ICE CREAM/HARD.
 8. Tlačítkem START zmrzlinovač zapněte a nechte jej pracovat.
 9. Jakmile zmrzlinovač cinkne a na displeji se objeví ADD MIX-INS, otevřete víko zmrzlinovače a přidejte nasekané kousky pekanových ořechů.
 10. Po přidání pekanových ořechů nechte zmrzlinovač dál pracovat. Jakmile je zmrzlina úplně hotová, zazní další cinknutí.
 11. Hotovou zmrzlinu přendejte do jiné nádoby a vložte do mrazáku, nebo ji rovnou servírujte. Na ozdobu použijte nasekané pekanové ořechy.