Sage | Recepty a tipy | Krevety na špízu s grilovanou polentou

Krevety na špízu s grilovanou polentou

Přehrát video
Krevetový špíz s grilovanou polentou chutná fantasticky
40 minut
Příprava pokrmu + vaření
Lehká
Obtížnost pokrmu
2
Porcí pokrmu

Ingredience

  • 250 g krevet
  • 200 g polenty
  • citron
  • olivový olej
  • čerstvé bylinky – petržel, rozmarýn
  • chilli
  • sůl
  • pepř

Postup receptu

Léto stále zůstává hlavní grilovací sezónou, a tak se všichni rádi předháníme v těch zaručeně nejlepších receptech. Ať už preferujeme masité či bezmasé pokrmy domácí či cizokrajné provenience, cíl zůstává stejný: pochutnat si a dopřát si chvilku oddechu s přáteli či s rodinou. V situaci, kdy jsou cesty do zahraničí a k moři přeci jen ještě trochu složitější, a ne každý se letos vydá za hranice naší země, jsme se rozhodli přinést vůni dálek alespoň na talíř. Středomořskou atmosféru jsme si přiblížili receptem na krevetový špíz s grilovanou polentou a – musíme se pochválit – chutná fantasticky!
 
Špízy i polentu jsme grilovali na chytrém kontaktním grilu Sage BGR840, který lze použít i jako otevřený BBQ gril. Je to opravdu výkonný a profesionální pomocník, který si umí poradit s širokým repertoárem – jak s klasikou jako maso, ryby, zelenina či ovoce, tak s palačinkami nebo omeletou. Na výběr je pět programů podle typu masa (hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí a ryby) a také stupeň propečení od raw až po well done. Desky grilu jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného materiálu Quantanium PFOA free a jsou vybaveny teplotními senzory, které dokážou rozpoznat pokles teploty při položení pokrmu na gril a vyrovnat ho navýšením. Horní žebrovanou a dolní plochou desku lze mezi sebou měnit a výšku horní desky a sklon spodní plochy nastavovat. Součástí grilu je také grilovací sonda, která pomůže připravit maso podle vlastních představ a ohlídat správnou teplotu i dobu grilování.

 1. 1.

  Nejprve si naložte krevety a dejte je na chvilku odležet, aby se chutě propojily. Použijte k tomu šťávu z citronu, olivový olej, chilli dle chuti, sůl, čerstvě mletý pepř a čerstvé bylinky (rozmarýn a petrželka).

 2. 2.

  Polentu připravte dle návodu (horká voda/vývar, sůl, pepř) a dejte rozpálit troubu.

 3. 3.

  Nedávejte tolik tekutiny, nepřipravujete kaši, ale hustší konzistenci. Hustou směs přendejte do pekáče nebo na plech vyložený pečícím papírem, rozprostřete stěrkou na tenkou vrstvu (do 1 cm) a upečte v troubě. Ideálně horkovzduchem na 210 °C cca 15 minut.  

 4. 4.

  Krevety napíchejte na špízové jehly.

 5. 5.

  Hotovou upečenou polentu nakrájejte na kousky.

 6. 6.

  Rozpalte gril Sage BGR840 na 200 °C.

 7. 7.

  Na hladkou desku grilu dejte olivový olej a zde připravte polentu.

 8. 8.

  Na vroubkovanou desku dejte špízy s krevetami. Krevety jsou hotové během chvilky.

 9. 9.

  Gril ještě za tepla setřete papírovým ubrouskem.

 10. 10.

  Podávejte se sklenkou bílého vína.

Tip: pokud vám zbude pečená polenta, použijte ji jako základ na jednohubky místo pečiva.
 

BGR840

Pokrm připravujeme pomocí:
Chytrý BBQ gril se sondou

Prohlédnout