Grilování bez kouře a námahy

Grilování bez kouře a námahy
V našich končinách se léto každoročně nese ve znamení grilování. Oblíbenou kratochvíli si navíc nemusí upírat ani ti, kdo žijí v bytě. Díky elektrickým grilům, jež ty klasické předčí skladností a snazší údržbou, si může léto plné grilovaných dobrot užít opravdu každý. A to i tehdy, když venku řádí plískanice.

Ačkoli má maso připravené na ohni něco do sebe, elektrický gril značně ulehčuje život. Oproti klasickému grilu se rychleji rozehřívá, takže s přípravou jídla můžete začít během několika minut. Navíc umožňuje přesné nastavení teploty a její další regulaci podle vašich preferencí. Vítaným bonusem je nepřilnavý povrch, díky němuž lze připravit veškeré pokrmy bez použití tuku.
 
Výhodou také je širší využití kontaktního grilu. Vedle skvělých steaků nebo grilované zeleniny na něm připravíte zapečené sendviče či panini. Některé modely dokonce umožňují výměnu desky na přípravu vaflí. V kuchyni se vám tak rozhodně neztratí a své uplatnění najde i mimo letní období.
 
Stejně snadné jako manipulace s elektrickým grilem je i jeho čištění. Stačí otřít hadříkem či houbičkou, případně desky vyjmout a vložit do myčky. Neopomenutelným bodem je šetrnost k životnímu prostředí. Elektrické grily nevytváří kouř a neprodukují škodlivé plyny, jsou tak ekologičtější variantou.
 

Jak najít ten pravý?

Při výběru elektrického grilu mějte na paměti několik důležitých faktorů. Jedním z nich je velikost. Mezi elektrickými grily najdete několik různých typů vhodných do větších i menších domácností. Pokud víte, že chcete na grilování pozvat přátele a budete hostit větší skupinu lidí, zvolte model s dostatečně velkou plochou.
Pozornost věnujte také výkonu. Vyšší výkon obvykle znamená rychlejší zahřátí a vyšší možnou teplotu grilování. Pokud se neřadíte mezi grilovací profesionály, zvolte přístroj, který vám pomůže s nastavením teploty podle druhu pokrmu. Samozřejmostí by měly být grilovací desky z kvalitních materiálů, které zajistí rovnoměrné rozložení tepla a snadné čištění.
 

Gril do každé rodiny

Kontaktní gril Sage BGR700 si zamiluje každý, kdo doma bojuje s prostorem. Konstrukce umožňuje použití nejen ve formě kontaktního, ale i otevřeného BBQ grilu. Každou desku je možné ovládat separátně, a grilovat tak více různých pokrmů naráz. Teplotu lze nastavit v rozmezí od 100 do 230 °C nebo využít jednu z přednastavených teplot: panini, burger, steak. Manipulace i čištění je snadné, desky jednoduše vyjmete a omyjete v myčce.
 

Bez nebezpečí připálení

Grilování už nemůže být jednodušší! Senzory v grilovacích deskách modelu Sage BGR820 detekují pokles teploty při položení pokrmu na gril a vyrovnávají teplotu zvýšením toku tepla v dané oblasti. Teplota na grilovacích deskách se tak vzápětí vyrovná a grilování je rychlejší než na běžných grilech. Podsvícený LCD displej navíc po celou dobu monitoruje teplotu, stupeň připravenosti a dobu grilování. Díky časovači celou přípravu ohlídá za vás a vy se můžete věnovat přátelům.
 

Pomocník pro masožravce

Chytrý kontaktní gril Sage BGR840 je vybaven integrovanou teplotní sondou, která nabízí pět různých nastavení podle druhu masa (hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí a ryby) včetně typu přípravy (od krvavého až po propečený steak). Na základě nastavených údajů pak pozná, kdy je maso hotové. Součástí je také funkce Rest Meat. Maso byste před konzumací měli nechat alespoň tři minuty odpočinout. Gril během této fáze odpařuje část zbytkového tepla a část prostupuje masem, aby zůstalo dokonalé.
 

O značce Sage:
Sage je evropskou značkou společnosti Breville, jejíž produkty se prodávají ve více než 50 zemích světa. Australská Breville Groupe je celosvětově známá díky vlastnímu vývoji malých kuchyňských spotřebičů nejvyšší kvality, vyznačující se dlouhou životností a skvělým uživatelským komfortem. Historie Brevillu se začala psát v roce 1932 a této společnosti vděčíme například za tzv. sendvič-toaster, který vyvinula jako první výrobce na světě. Po jeho uvedení na trh v roce 1974 se jenom v Austrálii prodalo 400 000 kusů.
Na český trh značka Sage vstoupila v roce 2018 a postupně na něj uvede produkty zaměřené na přípravu kávy – espressa, mlýnky, pěniče; grilování – grily, smoking gun; odšťavňování – odšťavňovače, smoothie nebo přípravu potravin – roboty, mixéry, food procesory. Díky vlastnímu návrhu a náročnému testování bude možné u všech spotřebičů rozšířit záruku na tři roky. Pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko značku Sage zastupuje exkluzivně společnost Fast ČR, patřící mezi největší regionální distributory domácích spotřebičů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sagecz.cz
 
Kontakt pro média:
Hedvika Přibová
PHOENIX COMMUNICATION
110 00 | Praha 1 | Opletalova 919/5
hedvika@phoenixcom.cz