Sage | Recepty a tipy | Pochutnejte si na té nejlepší zmrzlině

Pochutnejte si na té nejlepší zmrzlině

Přehrát video
Možná vám už také někdy přišla na mysl otázka, odkud se zmrzlina vlastně vzala a z jaké doby pochází? Jedná se o velice starou pochoutku, jejíž historie sahá až do starověku hluboko před náš letopočet. Na sněhu ochuceném medem nebo hroznovou šťávou si pochutnávali už staří Číňané a Egypťané. Do Evropy se pak první recepty dostaly s Marcem Polem ve 13. století a zhruba o 300 let později se zmrzlina rozšířila do zbytku Evropy. Nejprve se samozřejmě jednalo jen o dvorní delikatesu a teprve v 19. století se rozšířila mezi široké vrstvy. Největší boom pak zažila ve 20. století s rozmachem chladniček a mrazniček.

Měnila se pochopitelně i její podoba – zpočátku šlo, jak už jsme zmínili, o jednoduše ochucený sníh, posléze o směsi chlazených sirupů s mlékem a ovocem nebo i ořechy a konečně pak o mražené krémy z ušlehaných žloutků s cukrem a smetanou a nejrůznějšími přísadami. Důležitý posun přišel s patentem zmrzlinového kornoutku a vynálezem šlehače, díky němuž je zmrzlina krásně nadýchaná a jemná.

Přesně takovou si můžete doma vyrobit i vy s prémiovým zmrzlinovačem Sage BCI600 The Smart Scoop. Má 12 různých programů pro nastavení struktury – na škále od měkčích mražených dezertů jako je sorbet, přes mražené jogurty a gelata až po zmrzlinu. Hustotu připravovaného mraženého dezertu umí přístroj podle vašeho nastavení automaticky rozpoznat, což je zásadní pro její správnou konzistenci. Dá vám zároveň kontrolu nad tím, aby obsahovala jen ingredience podle vašeho výběru a chuťového naladění – díky průhlednému víku můžete během přípravy bez nutnosti přerušení procesu přidávat dodatečné ingredience jako jsou například oříšky, ovoce nebo čokoláda apod. Jako jeden z mála výrobníků zmrzliny na českém trhu je navíc vybaven kompresorem, který vám ušetří zdlouhavé práce s namrazováním nádoby či přidáváním ledu, a umí také prostřednictvím funkce KEEP COOL uchovat hotový dezert v chladu až po dobu až 3 hodin.

Díky zmrzlinovači Sage se vyhnete nekvalitním a nezdravým náhražkám jako jsou levnější rostlinné tuky, umělá dochucovadla a barviva.
Přeje vám dobrou chuť!
BCI600

Pokrm připravujeme pomocí:
Výrobník zmrzliny s kompresorem

Prohlédnout