Sage | Recepty a tipy | Trik na přípravu dokonalého smoothie? vakuum!

Trik na přípravu dokonalého smoothie? vakuum!

Přehrát video
Vakuové mixování se stává hitem poslední doby a už dlouho není volbou jen pro gurmány. Nabízí totiž lepší výsledek ve všech směrech – jak chuťový a vizuální, tak i co do obsahu. Díky odsátí vzduchu a vytvoření vakuového prostředí, zamezuje oxidaci potravin, ke které jinak přirozeně dochází. Ta pak snižuje kvalitu surovin – například ovoce a zelenina začnou „vadnout“, hnědnout a ztrácet postupně živiny, barvu i chuť. Na výsledek s nahnědlou barvou pak většinu z nás přejde chuť, i kdyby byl sebezdravější. Vakuový mixér se s tímto problémem hravě vypořádá tím, že odstraní všechen vzduch z nádoby a zaručí tak delší životnost zpracované potraviny i zachování maximálního množství enzymů a antioxidantů. Ztráta vitaminů a živin je díky němu minimální.

Celkový výsledek vás zkrátka nadchne – smoothie je chutnější, voňavější a krásně barevné. Mixér s vakuovým nástavcem dosáhne také jemnějšího zpracování, pokrmy jsou hladší se strukturou doplněnou o mikrobublinky. Všechny ingredience zůstanou krásně promíchané, a i po delší době nedochází k oddělení těžší tekutiny od lehčí pěny.

Takovéto dokonalé smoothie si můžete doma připravit i vy za pomoci vakuového nástavce The Vac Q SBL002 od prémiové značky Sage. Snadno si poradí i s dipy, mléčnými nápoji, zeleninovými polévkami a krémovými pomazánkami. Má mechanismus velmi jednoduchého nasazení na víko nádoby mixéru a automatického vypnutí po odsátí maximálního množství vzduchu z nádoby. Je plně kompatibilní s mixéry Sage SBL920, SBL820.
SBL920

Pokrm připravujeme pomocí:
Stolní super mixér

Prohlédnout