Sage | Recepty a tipy | Chcete vitamíny snadno a rychle? odšťavňujte!

Chcete vitamíny snadno a rychle? odšťavňujte!

Přehrát video
Všichni zápasíme s časem a v každodenním shonu nám leckdy i dochází fantazie, jak se stravovat zdravě a dodávat tělu potřebné vitamíny. Jste v podobné situaci? Pak pro vás máme báječný tip – odšťavňujte! Tato metoda je rychlá, zdravá a zachutná všem. I malým dětem.

V ovoci a zelenině se v syrovém stavu nachází velké množství vitaminů, minerálních látek, enzymů a vlákniny, které naše tělo nezbytně potřebuje. A právě čerstvě připravený džus vám umožní získat maximální množství živin, které byste samotnou konzumací jen těžko obsáhli. Mají vysokou nutriční hodnotu, ale přitom málo kalorií, což je dobrá zpráva i pro ty, kteří se snaží zhubnout. Odšťavněná zelenina a ovoce tak dokážou tělo krásně nastartovat a hodí se i při sportovním výkonu. Navíc tělu prospěšné látky se v tekuté podobě vstřebávají snáze a rychleji než u pevné stravy. Oproti tepelné úpravě je největším přínosem čerstvých šťáv přítomnost enzymů. Ty napomáhají trávení a přispívají k odstranění plynatosti ve střevech.

Velkou předností také je, že čerstvé džusy jsou chuťově vynikající. A pochutnají si na nich nejen příznivci zdravého životního stylu, ale opravdu všichni. Touto cestou se vám proto podaří dostat do dětí i ty druhy ovoce a zeleniny, které pro ně nebývají na talíři příliš lákavé. Například brokolice😊 Můžete donekonečna experimentovat a vymýšlet nejrůznější kombinace podle vlastní chuti i nálady. Šťávu si také můžete snadno přibalit na cestu a zdravou svačinku mít kdykoliv po ruce. A pokud byste si ji chtěli ušetřit na pozdější dobu, i to je možné.

Další dobrou zprávou je, že se jedná o naprosto jednoduchý a rychlý způsob přípravy, který zvládne každý. Když si vezmete k ruce šikovného pomocníka, není co řešit. Nám výborně pomohl Sage The Nutri Juicer Plus, který splnil všechny naše požadavky – je snadno ovladatelný, bezpečný a dobře čistitelný, většinu jeho částí lze mýt v myčce. Odšťavňovač je vyroben z kvalitních materiálů, má stylový design a využívá nejmodernější technologie. Ovládání je elektronické, intuitivní a zobrazuje se na LCD displeji. Podle vybraného druhu si pro maximální výtěžnost šťávy zvolíte z 5 stupňů rychlosti ten optimální (6500 / 8000 / 9800 / 11000 / 13000 otáček za minutu). Součástí výbavy je Nutri Disc, díky němuž dochází k menšímu přenosu tepla - o 1,5 °C . V porovnání s běžnými produkty v této kategorii dokáže ze stejného množství ovoce a zeleniny získat o 20 % více živin. Navíc pletené sítko rovněž zajišťuje větší efektivitu. A praktická vychytávka na závěr – odšťavňovač je vybaven širokým plnicím otvorem 84 mm, takže do něj snadno vložíte např. i celé jablko.
Tak směle do toho – čeká na vás lahodná vitamínová bomba!
 
 Tady je to napsané trochu jinak než to ve skutečnosti je. Ostatní centrifugální odšťavňovače při práci surovinu zahřívají a tím se z džusu ztrácí ty enzymy, vitamíny, atd. SAGE garantuje, že ohřev nebude větší než 1,5C. Z textu to vyznívá tak, že oproti jiným je to o 1,5C což není pravda.
SJE830BSS

Pokrm připravujeme pomocí:
Odšťavňovač s velkým plnícím otvorem

Prohlédnout