Sage | Petra Davies Veselá

Petra Davies Veselá

baristka

Připravte si doma stejně dobrou kávu jako v kavárně

Petra Davies Veselá je česká baristka, vyhrála Mistrovství České republiky baristů soutěž Mistr kávy v letech 2005 a 2007, několikrát se umístila na 2. a 3. příčce. Reprezentovala ČR na Mistrovství světa baristů v Curychu a na Šampionátu v latté art v Antverpách.

Pro mnohé z nás je káva jednou z nejdůležitějších věcí na světě. Nedokážeme si bez ní představit ráno, odpoledne a někdy ani večer. Kvalitní kávu si můžete s vynaložením minimálního úsilí připravit jak doma, tak i v práci.

3
otázky na baristku
1.

Jak vybrat kávovar?

Ti náročnější z vás budou nejspíše vybírat mezi kvalitními pákovými kávovary. Konkrétně kávovar značky Sage by svými vlastnostmi mohl konkurovat těm kavárenským. Připravit s ním můžete espresso, cappuccino, latté a další druhy kávy. Kávovar má integrovaný mlýnek, který automaticky mele čerstvou kávu přímo do páky. Mlýnek jde velmi snadno nastavit a také jednoduše čistit. Na trysce kávovaru našleháte krémovou mléčnou pěnu s kterou můžete trénovat obrázky do cappuccina.

2.

Co je funkce Clean Me?

Co se týká údržby kávovaru, funkce Clean Me vás upozorní na to, že je potřeba spustit čistící proces. Zároveň zásobník na vodu má vlastní filtrační systém, díky kterému se uvnitř přístroje neusazuje vodní kámen.

3.

Jak připravit dobrou kávu?

Zapomeňte na turka a instantní kávu. Vydejte se do pražírny pro čerstvou a kvalitní zrnka, a doma si pak užijte svoji chvilku s šálkem lahodné kávy. A pokud byste chtěli trénovat nastavení mlýnku, přípravu espressa, šlehání mléka a malování obrázků, vyrazte za Petrou na jeden z jejích kurzů.