Sage | Monika Mejstříková

Monika Mejstříková

baristka

Připravte si doma dobrou kávu

Narodila se ve Valašském Meziříčí, ale pře 25 let žije v Praze.

Vystudovala Hotelovou školu Radlická/Praha, při které intenzivně 5 let sbírala praxi v hotelu Hilton Prague a Cloud 9 bar. Po maturitě rok mezinárodní jazykové školy zaměřenou na angličtinu. Jako první práce v hotelu Sheraton Prague na pozici banketního číšníka a barmana. Velká zkušenost nasbíraná tři roky v nejstarším Americkém baru v Evropě v Obecním domě na pozici šef barman. V současné době pracuje jako hlavní manažer školicího centra firmy Leros se zaměřením na exkluzivní kávu Café Reserva a čaje Dilmah.

Členka České barmanské asociace. V dubnu 2019 vítěz CBA Grad Prix Best barista. I přes nabitý pracovní program a objevování krás Evropským měst a jejich kávové kultury intenzivní práce na certifikaci SCA pro licenci trenéra.

Od roku 2014 spolupracuje se značkou SAGE pro prezentaci strojů SAGE.

3
otázky na Moniku
1.

Jak vybrat kávovar?

Ti náročnější z vás budou nejspíše vybírat mezi kvalitními pákovými kávovary. Konkrétně kávovar značky Sage by svými vlastnostmi mohl konkurovat těm kavárenským. Připravit s ním můžete espresso, cappuccino, latté a další druhy kávy. Kávovar má integrovaný mlýnek, který automaticky mele čerstvou kávu přímo do páky. Mlýnek jde velmi snadno nastavit a také jednoduše čistit. Na trysce kávovaru našleháte krémovou mléčnou pěnu s kterou můžete trénovat obrázky do cappuccina.

2.

Co je funkce Clean Me?

Co se týká údržby kávovaru, funkce Clean Me vás upozorní na to, že je potřeba spustit čistící proces. Zároveň zásobník na vodu má vlastní filtrační systém, díky kterému se uvnitř přístroje neusazuje vodní kámen.

3.

Jak připravit dobrou kávu?

Zapomeňte na turka a instantní kávu. Vydejte se do pražírny pro čerstvou a kvalitní zrnka, a doma si pak užijte svoji chvilku s šálkem lahodné kávy. A pokud byste chtěli trénovat nastavení mlýnku, přípravu espressa, šlehání mléka a malování obrázků, vyrazte za Petrou na jeden z jejích kurzů.